מדוע כדאי לנו לשכור עורך דין משפחה?

מאי 1, 2023 Michael Reed 0 Comments

עורכי דין לענייני משפחה מתמחים בעניינים הנוגעים ליחסים משפחתיים, כגון נישואין, אימוץ, גירושין, הסדרי משמורת/מזונות וטענות להתעללות.

מהן הנקודות העיקריות של גירושין?

גירושין הם הפרדה משפטית של שני אנשים ויכולים לכלול עניינים משפטיים כמו משמורת ילדים, חלוקת רכוש ומזונות בני זוג. עורכי דין לענייני משפחה מתמחים בטיפול בעניינים אלו ובייצוג לקוחות במהלך הליכי גירושין.

עורכי דין לענייני משפחה לא רק מטפלים בתיקים בבית המשפט, אלא הם נותנים ייעוץ בנושאים כמו אימוץ ואפוטרופסות. הם עשויים אפילו לסייע לזוגות לא נשואים המתגוררים יחד לפרקי זמן ממושכים.

כדי להחליט אם אתה רוצה להיות עורך דין משפחה, בקר בבית ספר למשפטים שמציע תוכנית חינוכית כזו ושוחח עם סגל וסטודנטים על עבודתם. בנוסף, נסה לפגוש כמה בוגרים שנכנסו למקצוע הזה; נקודות המבט שלהם יכולות להנחות את בחירתך באיזה בית ספר ללמוד.

כעורך דין משפחה, עליך לקבל את התואר הראשון שלך מאוניברסיטה מוסמכת ולאחר מכן לסיים את לימודי המשפטים. זה בדרך כלל לוקח ארבע שנים ודורש GPA מרשים. יתר על כן, עמידה בבחינת לשכת עורכי הדין היא חובה כדי לקבל רישיון. לאחר סיום לימודי המשפטים, תוכל להתחיל לעבוד כעורך דין מורשה המטפל בתיקים משלך בתחום דיני המשפחה.

השלב הראשוני בהליך הגירושין הוא הגשת בקשה לבית המשפט לפירוק נישואין. הטפסים שאתה צריך למלא תלויים במדינה שלך, אבל בדרך כלל כוללים מידע על מצב התושבות שלך, מספר הילדים המעורבים והאם נכסים או חובות נמצאים על כף המאזניים.

בנוסף, עליך להגיש את הניירות לבת הזוג שלך. ניתן לעשות זאת באמצעות משלוח בדואר או באופן אישי; עם זאת, אם אתה חושד שבן זוגך עשוי לנסות להימנע מלקבל אותם, מומלץ להשתמש באיש מקצוע מורשה.

לאחר הגשת הניירות לבן הזוג, יש להמתין 30 יום לתגובה. לאחר מכן, שופט יקבל החלטות בנושאים שונים כגון מזונות, חלוקת רכוש, משמורת ילדים ותוכניות הורות.

קיימות שיטות שונות לפתרון סוגיות אלו, כגון גישור גירושין או יישוב סכסוכים אלטרנטיבי (ADR). למרבה הצער, אם אלה לא יעבדו ולא ניתן להגיע להסדר, ייתכן שיהיה צורך במשפט – מה שעלול להיות תהליך יקר וארוך. כדי למזער את הלחץ וההוצאות במהלך שלב ארוך זה, שכור עורך דין מנוסה בדיני משפחה שיוכל להדריך אותך בהליך ולנהל משא ומתן על פתרון ידידותי עם בן/בת הזוג המנוכר שלך.

מה זה אימוץ?

אימוץ הוא תהליך קבלת ילד במשפחה שלך. זה כרוך במציאת ילד שדורש אימוץ, התאמת הצרכים שלו לשלך, ועבודה עם סוכנות כדי להבטיח מיקום עבור הקטן שלך.

לעורכי דין אימוץ יש את המומחיות והניסיון המעשי להדריך אותך בתהליכים המשפטיים של אימוץ ילד. הם יכולים להסביר את חוקי המדינה שלך, לפתור מחלוקות מורכבות ולנהל ניירת מעובדים סוציאליים או מהורים ביולוגיים.

משפחות אומנה יכולות גם ליהנות מייעוץ משפטי. עורך דין יסייע לך להבין את הדרישות המשפטיות ואת הניירת, ויעבוד לצדך כדי להבטיח שילדיך יקבלו את הטיפול הטוב ביותר שניתן.

אחד השלבים הראשונים באימוץ הוא מציאת סוכנות מורשית. הם יכולים לחבר אותך עם ילדים שמוכנים לאימוץ ולענות על כל השאלות שלך לגבי התהליך.

שלב נוסף בתהליך האימוץ כולל השלמת לימוד ביתי. זה מחייב את הסוכנות לבחון את הרקע שלך, רישומי התעסוקה, ההיסטוריה המשפחתית ונתונים רלוונטיים אחרים. חיוני שתספק תשובות אמיתיות ותימנע מהסתרת מידע שעלול לפסול אותך מאימוץ.

אם יש שינויים משמעותיים בחיים כמו החלפת עבודה, אבחנה רפואית חדשה או מעבר דירה, ייתכן שיהיה צורך לעדכן את מחקר הבית שלך. אמנם זה יכול להיות שלב מתיש וגוזל זמן בתהליך, אבל תמונה מדויקת של מי אתה מאפשרת לך לסיים בהצלחה הליכי אימוץ.

סוכנויות אימוץ רבות דורשות מהורים מאמצים לעתיד לעבור בדיקת עבר פלילי ובדיקת התעללות/הזנחה בילדים. זה נעשה כדי להבטיח שההורים המאמצים יכולים לספק תנאי חיים בטוחים לילד המאומץ שלהם.

לפרטים נוספים : אביבית מוסקוביץ